NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Podróże poza ciałem :)
Autor Wiadomość
pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 27-08-2006, 22:52   

Wy tu o śmierci klinicznej, a podróże astralne to nie tylko śmierć kliniczna. Otóż podróże astralne są bardzo rozwiniętym i niebywale potrzebnym elementem kultu VooDoo. Wiele rytuałów i zaklęć odbywa się poprzez podróż astralną właśnie. Są odpowiednie ćwiczenia pomagające wzmocnić siłę woli i wyobraźni, by móc opuścić swe ciało. Przy odpowiednim wyćwiczeniu można oddalić się na znaczną odległość i przebywać w dwóch miejscach jednocześnie (tak twierdzą szamani VooDoo). Wszystko polega w głównej mierze na sile wyobraźni oraz woli.

Nie jest to udowodnione, ale jednak w to wierzę ;)

copperdragon 
Bohater
Popieram Ice Cold Revolucion

Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 27-08-2006, 23:04   

Rozumiem, że według niego:

takie podróże są możliwe? ;)
Nie no, ja uważam, że jakieś ciało astralne czy coś w tym stylu powinno być. Niektórym być może udaje się takie podróże odbywać, nie będzie się tego na 100% wiedziało, dopóki samemu się tego nie zrobi, więc w tej kwestii sceptycy raczej pozostaną sceptykami, bo ich zwyczajem nie jest wierzenie na słowo, a raczej nie będą próbować czegoś, w co nie wierzą. ;)
Po śmierci raczej coś powinno być, bo jeśli nie, to co? Owszem, możnaby taki stan przyrównać do spania bez śnienia, ale tak czy siak kiedyś nadchodzi przebudzenie. Zwróćcie uwagę, że w stanie nieświadomości umysł nie odczuwa również upływu czasu. Tak więc jak by to wyglądało? Umierasz... i przez 0,00 sekundy dla ciebie nic się nie dzieje. I te 0,00 sekundy ma trwać wieczność? O so tu chozi?

pepe9donkey 
Bohater
Strup Parzyłapa

Prestiż
Wysłany: 27-08-2006, 23:23   

copperdragon napisał/a:
Rozumiem, że według niego:

takie podróże są możliwe? ;)

Nie tyle możliwe, co konieczne do praktykowania magii.

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 14:00   

Ja jakoś w to nie wierzę. Moim zdaniem, takie wyjście z ciała to nic innego jak świadomy sen (Lucid Dream). Czytałem troche o LD i OOBE (out of body experience - chyba tak to się pisze:P) i w jednej z technik wejścia w OOBE pisało że można to zrobić ze stanu LD ;) więc już w ogóle wtedy przestałem wierzyć w OOBE - jako normalne wyjście poza ciało. Podczas świadomego snu możemy praktycznie wszystko :D - wyjść z ciała dla przykładu (to całe OOBE niby), latać w powietrzu, skoczyć z budynku bez spadochronu XD , wyrwać sobie nogę, którą możemy potem se wsadzić i chodzić. No wszystko idzie.
Co prawda mi się nigdy nie udało podtrzymac dalej snu, kiedy sobie uswiadomiłem że śnię - bo zawsze się budziłem :/ .
Ale to akurat jest możliwe - i za pomocą tych technik można w sumie się nauczyć opanować ten taki chwilowy Szok - podczas gdy se uświadomimy że śnimy (bo najczęściej to jest taki mały szok powodujacy przebudzenie się - i nici wtedy z LD ) i można przedłużyć swoje LD.
:)

Tasmpol 
Bohater
young god

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 14:27   

O LD już rozprawialiśmy w temacie o snach ;) Ja kilka razy uświadomiłem sobie, że śnie, gdy wisiałem na krawędzi (oczywiście potem spadałem i się budziłem), raz mi się normalnie uświadomiło i miałem nawet fałszywe przebudzenie! :)

Lukas 
Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 14:39   

Avenged, jakbyś czytał w moich myślach, myślę dokładnie tak samo. :) LD jest fajne, tylko wymaga dużo treningu, a mnie nigdy nie chciało się trenować :P Ja, jak skapnąłem się, że śnię, to albo się budziłem, albo wszystko rozmazywało mi się, rozkupiałem się, i zasypiałem dalej :p Ale muszę potrnować, bo fajne to jest :)

Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 14:39   

Ja miewam LD czasami, ale podczas każdego snu się mogę obudzić kiedy chcę.
W LD można wszystko robić :) jest świetne :)

Fred 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 15:19   

Jak już kiedyś powiedziałem, ja mam TYLKO LD. W gruncie rzeczy to troche szkoda, bo chciałbym troche kiedyś na moje sny "popatrzeć". Czy to może coś znaczyć, że miewam tylko LD?

Ciasto 
Szeregowy

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 18:03   

http://www.bodynet.linuxpl.com/

Swoją drogą to dziwny demat dysputy na forum o Click'ach :-)

Szablon ci pomoże. Schemat zabije.

Tunajt 
Starszy kapral

Prestiż
Wysłany: 28-08-2006, 20:12   

forumzn.katalogi.pl - ciekawe forum, jest sporo na ten temat, jak i wiele innych "nie normalnych" tematów oraz mnóstwo oszołomów, wariatów itp. ;)

draq 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 15:46   

Fred napisał/a:
Jak już kiedyś powiedziałem, ja mam TYLKO LD. W gruncie rzeczy to troche szkoda, bo chciałbym troche kiedyś na moje sny popatrzeć. Czy to może coś znaczyć, że miewam tylko LD?

Fred, w czystym śnie nie możesz patrzeć z 3 osoby na samego siebie i na swój sen. Dziennie śnimy ok 4 razy tylko większość nie pamiętamy. Sny prorocze charakteryzują się tym, że patrzymy z 3 osoby. Odnośnie obe to podczas śmierci klinicznej opuszczamy ciało. Zanikają oznaki życia, ale fizycznego ciała. Nasz myślokształt cały czas istnieje. Gdy ciało umiera to nie mamy świadomości jego istnienia, wtedy właśnie nasze centra energetyczne są umieszczone poza ciałem, dzięki czemu doświadczamy projekcji. Jeśli chodzi o projekcje astralną nie wywoływaną śmiercią kliniczną, to jest to możliwe podczas paraliżu sennego. Zawsze mamy go przed zaśnięciem i obudzeniem. Charakteryzuje się tym, że wydaje nam sie ze ruszamy kończynami, a tak naprawde spoczywają one na łóżku. Niekiedy widzimy przez powieki. Wtedy podobnie jak przy śmierci klinicznej nie mamy świadomości fizycznego ciała dzieki czemu ruszamy naszym astralnym. Są różne płaszczyzny astralne, można wchodzić w nie poprzez dostrajanie sie, czyli przyzwyczajanie do obe poprzez macanie przedmiotów. Wtedy widoczność i inne bodźce są bardzo dobrej jakości. W bardzo głębokim astralu znajduje się społeczeństwo bytów astralnych, umiejscowionych w różnych terytoriach. Wdg. Biblii piekło, niebo itp. By być świadomym paraliżu sennego należy rano wstać i całkowicie się rozbudzić. Nasza świadomość będzie rozbudzona, ale nasze ciało dalej śpiące, o czym nie wiemy nawet. Zamykając oczy i wygodnie się kładąc/siadając i utrzymując świadomość koncentrując się na czymś możemy doświadczyć paraliżu, a co za tym idzie projekcji astralnej. Podczas podróży astralnej doświadczyłem, przenoszenia się w czasie i wpływaniem na podświadomość ludzi. Jeśli chodzi o płaszczyzny astralne, to im jesteśmy głębiej tym czas wydaje nam się dłużyc. Mamy większy wpływ wtedy na świat fizyczny. Tego jest tyle do opisania, że można byłoby napisać książkę, wiec jeśli chcecie coś wiedzieć, to pytajcie a odpowiem konkretnie.

Avenged 
Młodszy chorąży
A7X fan!

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 17:43   

No ale jak to jest z tym oobe?! Jak juz sie jest w tym stanie, to ma się pełną świadomość tego co się dzieje wokół ?? Normalnie to się dzieje w czasie rzeczywistym, ze .... hmmmm jakby to wytłumaczyć... no że po prostu tak jak naprzykład - był bym się w oobe - i bym widział naprawdę jak rano mama budzi moje ciało :/ ???

draq 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 17:52   

Jest się świadomym tego stanu o, inaczej nie mielibyśmy obe. Codziennie nieświadomie opuszczamy nasze ciało, by naładować energią kosmiczną tylko o tym nie wiemy. Obe może być w czasie rzeczywistym. Kiedyś, gdy wyszedłem z ciała to widziałem jak tata bierze prysznic, a siostra myła naczynia. Wyjrzałem przez okno i zapamiętałem cienie budynków. Gdy sie obudziłem to cienie były tak samo rozmieszczone, to znaczy ze była ta sama godzina. Następnie tata potwierdził ze brał prysznic, a siostra myła naczynia. W innej projekcji astralnej pomyślałem o przeszłości i się tam znalazłem. Dokładnie czułem to, co kiedyś i widziałem samego siebie i swoją rodzinę sprzed 8 lat. Niesamowite przeżycie. Początkowo zazwyczaj, gdy wyjdziemy z ciała jesteśmy w czasie rzeczywistym, ale czasami się zdarza że cofamy się wstecz, lub w przyszłość. Prowadzę darmowe kursy świadomego śnienia i projekcji astralnej. Dużo moich uczniów dzięki temu osiągnęło obe i ld. Chętni zgłaszać się na gg.

kuber24 
Plutonowy

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 17:53   

Mi się OOBE czasami tak zaczyna, że ciało mi pulsuje i nie mogę się ruszy. Mam pełną świadomość i jak się prubuje wyrwać, to głośno piszczy w głowie. Nie chcę wychodzić z ciała, bo jestem jeszcze nie przygotowany. :doubt:

draq 
Bohater

Prestiż
Wysłany: 14-10-2006, 17:56   

To są właśnie objawy wychodzenia z ciała. Niektórzy mogą mieć wibracje. Przed obe, gdy jesteśmy w głębokim transie to możemy mieć hipnagogi. Tzn. słyszymy cos lub widzimy, czego tak naprawdę nie ma (halucynacje). Hipnagogi występują często przed zaśnięciem, gdy jesteśmy świadomi. Mogą nam przed oczami ujawniać się zielone plamy itp. Wizualizacja wtedy jest na wyższym poziomie.

Odpowiedz do tematu