NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[Program] Pixel Art Mobile [J2ME]
Autor Wiadomość
jarlfenrir 
Generał brygady

Główny edytor: Fusion 2.5
Drugi edytor: TGF2

Prestiż
Wysłany: 27-06-2015, 21:14   [Program] Pixel Art Mobile [J2ME]

Tytuł: Pixel Art Mobile

Gatunek: Pixel Art
Język: Java/J2ME

Autor: Ja
Grafika: ja (ikonki narzędzi również powstały w tym programie)

Opis:
Program do tworzenia pixel artu stworzony na mój własny użytek, a wrzucam na forum na prośbę jednego z użytkowników.

Program służy do tworzenia pixel artu.
Dostępne są 4 narzędzia: ołówek, wypełnienie i pipeta. Czwarte "narzędzie" służy do przesuwania obrazu (zamiast suwaczków po bokach ekranu).

Kolor możemy wybrać dowolny z palety 24-bitowej za pomocą suwaczków. Pomimo, że jest dostępny czwarty suwak do określenia krycia, to program nie zapisuje półprzeźroczystych pikseli! Zostaną one zmieszane z białym kolorem!

Przy wyłączeniu program automatycznie zapisze ostatni obrazek i przy ponownym uruchomieniu go przywróci.

Jako, że program był tworzony tylko do użytku własnego, to ma też swoje wady/uproszczenia.
Nie można wybrać nazwy pliku ani formatu - po kliknięciu zapisz program sam nada mu nazwę.

Zrzuty ekranu:
Program został stworzony używając standardowych formularzy z API javy micro - wygląd oraz kolejność elementów w menu oraz działanie tzw. soft keyi będzie różne zależnie od modelu telefonu! Poniższe screen zrobiłem na mojej nokii X7

Download:
http://chomikuj.pl/jarlfe...ar%28archive%29 (chomik)
https://www.dropbox.com/s...b0/PAM.rar?dl=0 (dropbox)
Plik ma 44kb a dostaję błąd, że przekroczyłem limit 64kb i nie mogę go dodać do posta...

Uwagi:
Wymagania:
MIDP 2.1, CLDC 1.1 (aczkolwiek konwersja na 2.0, gdyby ktoś bardzo chciał, również powinna być możliwa).
dotykowy ekran (kiedyś miałem dwa interfejsy - dotykowy oraz klawiaturowy, ale zrezygnowałem z klawiatury ze względu na brak telefonu, na którym bym mógł go potestować)
procesor i ram - oczywiście jak najwięcej. Nie mam jak potestować tego dokładnie, ale mój telefon mając procka prawie 700MHz znacząco zwalnia na edycji obrazków większych niż 64x64px
Ekran: sądzę, że na ekranie o rozdzielczości poniżej 320x240 program będzie niewygodny.

Malin 
Młodszy chorąży

Główny edytor: Fusion 2.5
Pojedynki: tak

Prestiż
Wysłany: 28-06-2015, 19:47   

Dużo widziałem podobnych aplikacji. Ta jednak ma trochę więcej możliwości, choć jest mi nie potrzebna ;)

Odpowiedz do tematu