NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchawki, głośniki, mikrofony
Autor Wiadomość
Fadex 
Legenda
#4; #12; #18; #20; #21; #27

Pojedynki: nie
Steam:

Prestiż
Wysłany: 26-02-2014, 20:40   

Nowy zakup z dzisiaj - Koss Porta Pro (~120zł). Nie ukrywam, że zdecydowałem się na zakup po recenzji podlinkowanej przez msg (a jako że brakowało mi dobrych przenośnych słuchawek - wybór okazał się prosty).

Pierwsze wrażenie? No rewelacja. Słuchawki potrafią być głośne, a dźwięk jest bardzo czysty i głęboki. Tak naprawdę jest porównywalny z pioneerkami które posiadam - a to przecież zupełnie inna klasa słuchawek. Bass wydaje się troszeczkę bardziej mięsisty w pionierkach, ale różnica naprawdę minimalna. Słuchawki o dziwo sprawiają wrażenie bardzo trwałych, ale za wcześnie by się o tym przekonać. Składają się do postaci mini, można je zablokować dwoma spustami w pozycji "słuchającej" na trzech różnych szerokościach - przez co nie wyłamią się przez przypadek i są bardzo wygodne. Poza tym mają niecodzienny wygląd - szczerze mówiąc na zdjęciu średnio mi się podobały, ale z bliska są po prostu śliczne - dezajn futurystyczny, sreberka, czerń i błękit. No bajer.

Mają też pokrowiec dopasowany "na styk". Oznacza to że operacja wyjęcia/włożenia słuchawek zajmuje trochę czasu, ale ma to swoje plusy - zajmują śmiesznie mało miejsca w walizce. Kiedy tylko oczywiście nie mamy ich na głowie, a wątpię bym się z nimi często rozstawał.

Okej, cud miód i orzeszki. Są jakieś wady? No ta - nie tłumi otoczenia. Nie jest to o tyle wadą, co w drugą stronę niestety też nie tłumi - i ludzie w komunikacji miejskiej są zmuszeni słuchać naszych soczystych beatów. No chyba że słuchamy nieco ciszej, ale jest to wyjątkowe marnowanie potencjału tych słuchaweczek. Also kabelki wydają się podejrzanie cienkie, no ale nic - zobaczymy.

TL;DR: po kilku godzinach użytkowania polecam. Jeśli coś złego się z nimi stanie to zrobię apdejt.

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 29-04-2014, 00:40   

No i chyba wykrakałem. Lewa słuchawka Kossów ni stąd ni zowąd przestała grać. Wysłane na gwarancje, zobaczymy co dalej (choć pewnie to trochę potrwa). Smutek i ból, bo naprawdę dobrze grały i teraz mi ich brak, gdyż miałem je praktycznie wszędzie. Teraz po nałożeniu słuchawek dousznych chińskiej jakości zbiera nieco na wymioty - nieporównywalna różnica w jakości.

Z dalszych smutnych wiadomości - pionierki też już się powoli wybierają do słuchawkowego raju. Pękł zaczep od lewej słuchawki i ta przez chwilę trzymała się tylko na kablu. Na szczęście udało się toto skleić całkiem sensownie za pomocą taśmy izolacyjnej czarnej™ która sztucznie przedłuża ich żywot. Nie mam jednak złudzeń - już niewiele im zostało niestety.

Zastanawiam się w sumie teraz jakie duże słuchawki wybrać. Wcześniej byłem zdecydowany na Razer Electra ale nie wiem czy to do końca dobry wybór. No cóż, przejrzę jeszcze co się da i wtedy zdecyduję.

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 29-04-2014, 06:42   

Fadex napisał/a:
Lewa słuchawka Kossów ni stąd ni zowąd przestała grać

Po dwóch miesiącach? To już wiemy, żeby unikać podobnej konstrukcji ;) .

Pierwsza sprawa: warto zastanowić się dla kogo są słuchawki różnych producentów. Firmy zdają sobie sprawę, że jeśli ktoś potrzebuje słuchawek codziennie do pracy i będzie tak przez wiele lat, to nie mogą sobie pozwolić na łamiące się kable i pękające pałąki. Superlux robi newralgiczne elementy z metalu a plastik z AKG przetrwa największe naprężenia.

Fadex, spróbuj:
http://www.superlux.com.t...c&level=2&lv0=1

Jeśli interesuje się przytulny, jak-w-domu dźwięk z mocnymi niskimi tonami, dobierz słuchawki bez literki na końcu (lub DJowe). W przypadku lekko obniżonego basu jak dla perkusistów, szerszej sceny - te z B:
http://www.superlux.com.t...c&level=2&lv0=1 Kolega ma, przed chwilą robiłem odsłuch. Scena szeroka, przejrzysty dźwięk bez przesadnego basu (tu wolę swoje), ale nie cisną tak głowy jak moje i dźwięk wydaje się grać na większej powierzchni (instrumenty nie są w głowie tylko wokół niej).

Wybór szeroki, a wszyscy, którzy kupili (w tym perkusista właśnie) sobie chwalą. I niech cię nazwa kategorii "Professional" nie zniechęci w kategoriach ceny...
http://www.muziker.pl/stu...uperlux-HD-668B
Słuchawki mają niesamowity stosunek ceny do jakości w wielu modelach wymienny kabel, czasem nawet skręcany jak w starym telefonie czy lutownicy.

Koledze po dwóch latach w w/w słuchawkach padł kabel (przy jacku). Kupił nowy za 10 zł (tobie polecam jakiś miękki za 20-30zł) i działają dalej.
Mój spiralny jeszcze się trzyma po 1.5 roku.

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 29-04-2014, 15:15   

Wyglądają dość specyficznie z tą odstającą końcówką, ale cenowo zachęcają. Na obronę kossów nic nie mam, kabel przestał stykać przy jacku i zirytowalo mnie to strasznie. Tak szybkie uszkodzenie może wskazywać na wadę fabryczna, jednak mimo wszystko już tak gorliwie nie polecam. Tym bardziej że gwarancja zajmie połowę czasu użytkowania sluchawek...

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 29-04-2014, 15:53   

Fadex napisał/a:
Wyglądają dość specyficznie z tą odstającą końcówką

Dołączysz jacka, nawet nie będziesz pamiętał o jej istnieniu. Pytanie "a czy wtyczka nie wypada" uprzedzę, że jest tam taki klips obejmujący łączenie i dość trudno jest to wyrwać.

Ogólnie Superluxy wyglądają ohydnie, ale trzeba przyznać, że jest to sprzęt niepozorny. Mi się tylko moje hd631 podobają jako-tako z wyglądu.

Jak masz po drodze do Ostravy to przyjedź do mnie do biura na odsłuch testowy xD. A 500 m dalej jest Muziker gdzie mogą mieć tego jeszcze więcej (tam też zakupiłem AKG IP2). W Polsce sprzedają od bardzo niedawna.

EDIT: dziś znalazłem na jakimś forum, że Superlux hd631 to podróba Pioneer HDJ-2000, nauszników za 1000 PLN, z porównywalną jakością dźwięku (czego nie mogę potwierdzić, bo nigdy Pajonierów za tysiaka nie miałem).

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 02-07-2014, 23:38   

Hoho, to będzie ciekawe. Bareja wiecznie żywy.
Zapnijcie pasy, musiałem przygotować baardzo specjalny post, żeby opisać co mnie spotkało.

Lewa słuchawka KOSS portek pro odmawia posłuszeństwa, a mnie szlag trafia bo użytkowałem je bezawaryjnie zaledwie 59 dni.
Oczekiwałem czegoś więcej po niezniszczalnych słuchawkach z opcjonalną dożywotnią gwarancją.
Ale to nic, przecież mogły być wadliwe.
Oddam na gwarancję i mi przyślą nowe, a ja sobie posłucham wszystkiego jak będę chciał na nowo.

Idę sobie jak gdyby nigdy nic do sklepu w którym zamawiałem słuchaweczki, jako że po drodze z uczelni miałem mniej-więcej a i słoneczko przygrzewało.
Zbliżam się już do budyneczku ze zdradliwymi słuchafonami w dłoniach, pięknie zapakowanych w pudełeczku.
A tu...

sklepu nie ma.
Drzwi zamknięte.
Logo brak.
Po przyjrzeniu się, karteczka...
Sklep w którym chciałeś dokonać reklamacji przeniesiono na odległe zadupie

(ilustracja przedstawiająca odległe zadupie)

Nosz kurde.

Docieram w końcu na odległe zadupie.
W połowie drogi zaczęło lać niemiłosiernie.
Ale oczywiście wcześniej było bezchmurne niebo, więc nie miałem ze sobą parasola.
Jednak to nieważne, w końcu jestem przed sklepem.
A tam... kilka osób ubranych w kostiumy plażowiczów z MEGAFONEM (!) reklamuje sklep!
W totalną ulewę!

Wyglądało to mniej więcej tak (+megafon, +deszcz):

(nie chcecie wiedzieć co wpisałem aby znaleźć to zdjęcie)

Jednak nie zważając na absurd sytuacji udałem się do środka i wypełniłem formularz gwarancyjny.
Hawaiczycy w tym czasie wyciągnęli werble.
Chyba mi dopingowali, bo nie wiem.
Za mało im płacą.

No ale w porządku, wypełniłem formularz, oddałem słuchawki, wszystko gra! Jeszcze tylko powrót z zadupia, najgorsze za mną.
A przynajmniej tak mi się wydawało.

Przesyłki brak, kontaktu brak.
Chęci dowiedzieć się co się dzieje z mojej strony też brak, bo jestem zajęty ważnymi sprawami a i na odległe zadupie mi nie spieszno.

Sukces! Telefon! Kurier dzwoni.
Jest piątek, godzina 11. mówię mu że jestem na uczelni do 16.
Tak, blisko.
On będzie.

Dzwoni raz jeszcze.
Jest pod domem, mam zejść.

Mówię mu że mnie nie ma, będę po 16.
Dobra, on wróci później.
Mówię mu, że jestem w domu tylko do 19, bo później mam pociąg.
Ok, ok, on zdąży.

Dzwonię do kuriera, pytam się gdzie jest.
No ja u pana będę tak z pół godzinki po 19. ~Kurier

Mówię mu na to żeby się nie trudził nawet, bo będę już w drodze na pociąg.

...A pociągiem i tak nie pojechałem, bo autobus którym jechałem się zepsuł.
A co na to pociąg? (+16)

Spoiler:

Odpuściłem. Poczekam na przesyłkę do poniedziałku.

Kurier milczy cały dzień.
No nic.

Kurier dalej milczy.
Dzwonię do niego - na co on mnie raczy cytatem:
a ja dziś nie mam pana przesyłki, nie dali mi na centrali. Pewnie jutro będzie ~Kurier

Kurier wciąż milczy.
Dzwonię do niego, na co ten zwala mnie z nóg.
Przesyłka się chyba zgubiła na centrali, pan do nich zadzwoni ~Kurier

<myfacethen>

</myfacethen>

Oczywiście w tym czasie zero kontaktu ze strony sklepu.
...więc nie mogłem zadzwonić do centrali, nie miałem numeru przesyłki.
Wysłałem maila do działu reklamacji sklepu z pytaniem co tam się dzieje.

Odpowiedź: inwestygacja w toku, w krótkim czasie skontaktujemy się z panem .
Myślę - no okej, ile może zająć telefon do podsklepu i sprawdzenie reklamacji?

(a przynajmniej niemalże)

Wysyłam maila już nieco mniej grzecznego -> (+16)
Spoiler:

I nareszcie... finał historii!

Otrzymuję maila o treści proszę podać numer konta, zwrócimy należność za reklamowany towar.

Tylko czego ja sobie teraz posłucham?

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 10:16   

Fadex, lepiej wziąć sprawy w swoje spracowane ręce. Jakiś czas temu sam naprawiłem magnetowid, który fachowiec kazał wyrzucić na złom, a teraz sam zrobiłem operację moim słuchawkom. Pisałem o nich na poprzedniej stronie, Philips SHP1800. Trzeszczały, przerywały, więc odciąłem potencjometr z obu stron, wywaliłem go i zlutowałem kabelki - teraz działają jak marzenie.

Neoqueto 
Moderator
Akcelerator

Pojedynki: być może

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 11:04   

Można wybierać: naprawiasz coś na własną rękę w 10 minut, zerowym kosztem, bez wychodzenia z domu (jeśli masz lutownicę, cynę, kalafonię, rureczki termokurczliwe etc.) i tracisz przy tym gwarancję, która przyda się jedynie na kolejną, podobną naprawę, albo naprawiasz na gwarancji i przeżywasz to, co Fadex.

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 11:32   

Zależy, jakie to uszkodzenie i jak drogie słuchawki. Moje kosztowały 40 złotych i mają już parę lat, więc gwarancji i tak nie miałem. Już nie mówiąc o tym magnetowidzie, który ma ponad 20 lat.

Fadex 
Legenda

Steam:

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 12:06   

Wziąć sprawy w swoje ręce? Słuchawki za 120zl które padają po dwóch miesiącach? Chyba żart.

kamiledi15 
Porucznik

Steam:

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 12:55   

W tym przypadku to faktycznie gorzej, moje padły gdzieś po 2 latach i były 3 razy tańsze. Także pozostaje mi tylko współczuć.
:p

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 03-07-2014, 13:15   

Fadex napisał/a:
Wziąć sprawy w swoje ręce? Słuchawki za 120zl które padają po dwóch miesiącach? Chyba żart.

Zgadzam się z Fadexem. Nie ta cena słuchawek i nie ten okres działania, żeby brać się za lutowanie.
Z ciekawości: chętnie poznam sklep, którego profesjonalna obsługa została tu opisana.

Aha, i daj znać kiedy kupisz KOSS znowu ;)

Minty 
Stwórczyni
omc dr fizyki

Pojedynki: być może
Steam:

Prestiż
Wysłany: 20-07-2014, 12:58   

Fadex napisał/a:
(nie chcecie wiedzieć co wpisałem aby znaleźć to zdjęcie)

Hot Hawaiian Men

provi 
Mięso armatnie

Prestiż
Wysłany: 27-10-2014, 09:43   

Polecam wszystkim, którzy chcą kupić tanie i dobre słuchawki douszne:
słuchawki AKG K315

sebsetudio 
Szeregowy

Prestiż
Wysłany: 13-01-2015, 22:41   

Beyerdynamic)))) DT 880 PRO vs AKG 240studio

W studio posiadam słuchawki AKG 240 Studio, i niby ich dźwięk jest chwalony i wykorzystywane są w profesionalnych nagraniach, ich plastikowe "obejmy" nauszne przy dłuższym siedzeniu znacznie przeszkadzają. Dźwięk dobry ale naprawdę ten plastik przeszkadza. Kupiłem polecane Beyerdynamic)))) DT 880 PRO, znacznie droższe ale komfort pracy jest REWELACYJNY! Maja silny bass lecz nie zabarwiają jakiegokolwiek pasma, - jak zrobię muzykę na nich siedząc trochę w późnych porach, brzmi potem wszystko dobrze na kolumnach. Oczywiście kolumny do słuchawek czy odwrotnie, trzeba tez dopasować bo wiadomo że charakterystyka głosników też nie jest taka sama (przeważnie różnią się wyeksponowaniem środka, bass już zalezy jak ustawimy na wyjściu do głosnika). WIęc polecam jeśli ktoś chce kupić dobre i nie męczące... BEYERDYNAMIC)))) ;) ..służą mi już 4 lata i ciagle są takie same :)

Odpowiedz do tematu