NukeBoards - Kreatywność przede wszystkim
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  DownloadDownload
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchawki, głośniki, mikrofony
Autor Wiadomość
msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 25-04-2017, 11:52   

Cytat:
xiaomi piston v3
[...]
fajne sluchawki
[...]
tylko ze sie rozwalily juz drugi raz i trzeba oddac na reklamacje ;//

No to nie takie fajne.
No chyba, że kolega w nich biega machając rękami i zahacza co chwilę o kabelek urywając go i próbuje zrobić biznes z producentem reklamując produkty, które z rozmysłem niszczy ;) .

wermi 
Major
Depressive Disorder

Prestiż
Wysłany: 25-04-2017, 15:52   

przez "fajne słuchawki" miałem na myśli to że fajnie grają innit :^)

msg 
Pupogłowy
~~~~~~~~~~~

Prestiż
Wysłany: 01-04-2019, 17:15   

Sony NWZ-WS613 z maja 2016 - umarły. Podejrzewam zalanie, bo przyciski robią co chcą (zwykle - nic) i dioda statusu dziwnie się zachowuje. W związku z tym, że minął okres gwarancyjny, ale były ubezpieczone, posłałem je przez Hestię do serwisu Sony. Tam stwierdzili, że słuchawki działają. Ewidentnie wyschły przy transporcie. Gdy je dostałem z powrotem, podziałały jeszcze dwa dni i problem powrócił. Nie mam sumienia naprawdę ich zepsuć, żeby wytargać kasę z ubezpieczenia, dlatego teraz przedstawiam:

Sony NW-WS413B (349 zł)

W czym są podobne? Też mają 4 GB storage'u, też mają bluetooth i też są wygodne, trochę za ciche i grają płasko. Z różnic? Są ociupinkę głośniejsze, trzymają na baterii nie 7h tylko 10h, nie mają NFC ani pilota (którego i tak nie pamiętam, żebym użył). W porównaniu ze starszym modelem ewidentnie poczyniono pewnie kroki w celu lepszego uszczelnienia. Guma izolacyjna sięga około 5 centymetrów wgłąb pałąku, zmieniono przyciski i materiał obudowy. Czemu kupiłem znowu praktycznie to samo, mimo, że się popsuło? Bo jedyną alternatywą w kraju był JBL, który miał gorsze opinie (m.in. awaryjny system sterowania dotykowego). Dlatego, póki co, do pływania i słuchania nieco wzmocnionych w Audacity audiobooków:

Sony NWZ-WS613 / NW-WS413B - polecam.

Stare słuchawki wysłałem na EEVBlog na teardown. Zanim dotrą do Australii to zapewne przeschną znowu.

AKG IP-2 - umarły, po prawie 4 latach. Zaczął przerywać przewód przy jednej ze słuchawek. Zastąpiłem je drugą parą Creative EP-630.

Trust GXT 38 Titan 2.1 (19023) - 299 zł

Mam je już prawie rok. Ze spraw organizacyjnych - black piano plastik się palcuje, na szczęście jest tylko na frontach satelit. Kable fajne, długie, modularne, można wpinać kanały do wzmaka osobno, tak samo z wiązką wejściową. Fajny, płynny spory regulator głośności na kablu (po roku nie ma żadnych oznak trzeszczenia a gabaryty pilota sugerują, że potencjometr powinno się dać łatwo wymienić w razie usterki), regulacja poziomu głośności drugi raz na wzmaku i poziomu tonów niskich. Dźwięk - donośny, lekko suchy bas czasem potrafi zagłuszyć satelity (są trochę za słabe do tej tuby IMO). Grają czysto i przejrzysto, barwa dźwięku jest dla mnie odpowiednia i jest spore pole do popisu z EQ. Jestem zadowolony i uważam je za znaczny upgrade po T3300, których przy kompie używałem do tej pory. Głośniki mają niby automatyczny tryb stand-by, ale jeszcze go jakoś nie przyłapałem na działaniu. Nie wyłączam ich na noc, wtedy też da się słyszeć minimalny syk, raczej norma, w spaniu nijak nie przeszkodzi.

Póki co, polecam, mimo, że to Trust.

Odpowiedz do tematu